W tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim do dyspozycji mieszkańców jest 25 milionów zł. To doskonała okazja, by zmienić coś w swojej okolicy. Masz pomysł, ale nie wiesz, jak napisać projekt? Zasady WBO wydają Ci się niejasne? Potrzebujesz wsparcia w wypełnieniu formularza? Odpowiedzi na wszystkie pytania poznasz już podczas Maratonu WBO już w sobotę 20 lutego w godz. 14-17 w Barze Barbara.

Wszyscy wrocławianie, którzy wezmą udział w wydarzeniu, otrzymają niezbędne wskazówki i porady od autorów projektów zrealizowanych, bądź znajdujących się w fazie realizacji. Organizatorom szczególnie zależy na pomocy mieszkańcom, którzy będą składać wniosek po raz pierwszy. - Chcemy pokazać, że tak naprawdę wypełnienie formularza nie jest skomplikowane. Jesteśmy pewni, że przy odrobinie pomocy każdy sobie z nim poradzi. - mówi Robert Gacek z Akcji Miasto, główny koordynator Maratonu.

Na miejscu nie trzeba pojawić się punktualnie. Każdy, kto pojawi się w Barze Barbara między 14 a 17 uzyska pomoc. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele Biura ds. Partycypacji z Urzędu Miejskiego, którzy wytłumaczą zasady WBO i doradzą od strony formalnej.

Przedstawiciele Akcji Miasto czekać będą z laptopami, by jak najbardziej ułatwić składanie wniosków. Aktywiści podkreślają jednak, że liczba złożonych wniosków nie jest najważniejszym celem Maratonu. - Najbardziej zależy nam, żeby zachęcić wrocławian do zaangażowania się w lokalne problemy. WBO to świetna okazja, by zmienić coś w swojej okolicy, więc będziemy przekonywać mieszkańców, że warto korzystać ze środków na projekty obywatelskie. - tłumaczy Robert Gacek. Sprzyjać temu będzie wprowadzony w tym roku po raz pierwszy podział na rejony.

Maraton WBO Stowarzyszenie Akcja Miasto organizuje już po raz trzeci. Poprzednie dwie edycje odbyły się rok temu i zdaniem organizatorów były dużym sukcesem. - Zeszłoroczne Maratony były dla nas wielką satysfakcją. Zainteresowanie mieszkańców przerosło nasze oczekiwania, a liczba osób, które zgłaszały się do nas z pytaniami świadczy o tym, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne. - dodaje Arkadiusz Kuna, jeden z organizatorów.


Data: 
20.02.2016 (sobota), 14:00
20.02.2016 (sobota), 17:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Wrocławski Budżet Obywatelski - z czym to się je? Stowarzyszenie Akcja Miasto i Biuro ds. Partycypacji Społecznej zapraszają na Maraton WBO.
Kategoria: 
Tagi: