Informacja prasowa

1 lutego 2016 roku wystartował ogólnopolski konkurs fotograficzny „Młody Wawrzyn”, który daje młodym artystom i fotografom  niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich zdolności i potencjału twórczego. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 10 000 złotych.   

Organizatorem konkursu „Młody Wawrzyn” jest wrocławska Galeria Sztuki DNA, która już od kilku lat organizuje wystawy młodych artystów i aukcje sztuki współczesnej w Polsce i za granicą. Tematem przewodnim konkursu w 2016 roku jest cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza”. W konkursie mogą wziąć udział studenci kierunków artystycznych oraz fotografowie, których wiek nie przekracza 40 lat.

Prace można zgłaszać do 20 kwietnia 2016 roku za pomocą specjalnej aplikacji na profilu Galerii DNA w serwisie społecznościowym Facebook. W tym samym czasie internauci od razu mogą głosować na zgłoszone prace. Do finału przejdzie 10 zdjęć o największej ilości zebranych głosów oraz 20 zdjęć, wskazanych przez Jury, w składzie którego zasiadać będą znane osobistości ze świata sztuki, m.in.  fotografowie Chris Niedenthal oraz  Andrzej Paluchiewicz. 

Z 30 prac finałowych Jury wybierze laureatów konkursu, którzy otrzymają nagrody pieniężne: 4.000 zł za I miejsce,  1.500 zł za II miejsce oraz 1.000 zł za III miejsce.  Poza trójką zwycięzców, zostanie przyznanych także 7 wyróżnień. Ogłoszenie wyników połączone z uroczystym bankietem odbędzie się 27 maja 2016 roku.

Źródło: Informacja prasowa

 


Data: 
Od 01.02.2016 (poniedziałek) do 20.04.2016 (środa)
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
Fotografuj, wysyłaj, wygrywaj! Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Młody Wawrzyn"
Kategoria: 
Tagi: