jazz, swing, koncert, walentynki, stary klasztor

W tym roku Walentynki we Wrocławiu potrwają aż dwa dni! Wszystko to za sprawą swingowego projektu Wojtka Mazolewskiego "Excentrycy grają Fajfy", który zawita do Starego Klasztoru 15 lutego!

Cofnijmy się do lat 50. XX wieku. 5 marca 1953 roku umiera Józef Stalin - w Polsce nastaje odwilż. W 1954 Leopold Tyrmand wydaje powieść "Zły", a cztery lata później Komeda pisze niezapomnianą muzykę do filmów "Nóż w wodzie" Polańskiego i "Niewinni Czarodzieje" Wajdy.  Tego samego roku w warszawskich Hybrydach odbywa się pierwsza edycja legendarnego Festiwalu Jazz Jamboree. Jazz i swing powracają do łask! Muzyka rodem z USA jest wszędzie: w radiu, telewizji i na... prywatkach.  Parkiety całego kraju zapełniają się parami tańczącymi swinga. 

Nowy projekt Wojtka Mazolewskiego "Excentrycy Grają Fajfy" pozwoli poczuć klimat dawnych, popołudniowych potańcówek w rytmach muzyki spod znaku Duke’a Ellingtona, George'a Gershwina czy Counta Basie'go! Wczujcie się z nami w klimat lat 50. zaglądnijcie do szaf dziadków i przybądźcie na prywatkę w strojach z epoki!

Zagrają Excentrycy w składzie:

Wojtek Mazolewski - kontrabas;
Joanna Duda - instrumenty klawiszowe;
Oskar Torok - trąbka;
Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet, 
Qba Janicki - perkusja.

Natchnieniem do stworzenia swingującego projektu był udział zespołu Wojtka Mazolewskiego w obsadzie aktorskiej filmu "Excentrycy - po słonecznej stronie ulicy" w reżyserii Janusza Majewskiego. Ekranizacja słynnej powieści o tym samym tytule, została nagrodzona Srebrnymi Lwami na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Premiera kinowa już filmu w 15 stycznia 2016 roku!

Zapowiedzi filmu

https://www.youtube.com/watch?v=44h7l5lTCc0

https://www.youtube.com/watch?v=hxLLgq_Gtqc

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl.


Data: 
15.02.2016 (poniedziałek), 20:00
Cena: 
45.00 zł
50.00 zł
60.00 zł
65.00 zł
Miejsce: 
Swingowe walentynki: Mazolewski i Excentrycy
Kategoria: 
Tagi: