Kolejny performance weekendu otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016! Na ten trwający 4 godziny spektakl składają się będą dwa 15-minutowe performance z wykorzystaniem ognia, odbywające się naprzemiennie co pół godziny w dwóch oddalonych od siebie częściach wyspy. Integralną częścią spektaklu są również płonące instalacje animowane przez performerów, które można będzie oglądać w różnych miejscach wyspy.

Całość widowiska ozdobią spektakularne efekty pirotechniczne, świetlne i dymne, wraz z body paintingiem, barwnymi kostiumami, ogniem, tańcem i pięknem szczudlarstwa klasycznego.

Scena 1: Spektakl: Płonący krąg

Godziny rozpoczęcia: 17.00, 18.00, 19.00, 20.00

Czas Trwania : 15 min

Muzyka autorska : Kriss Lee

Konferansjer : Przemek Corso

Tancerze: Grupa Bessali

Performerzy Ognia: Flagrantis (Gdynia), Teatr Avatar (Legnica), Kamila Balmas „Cyrik” (Legnica)

Scenografia:  Płonący krąg

Pierwszy spektakl będzie rozpoczyna się narracją opowiadającą baśń nawiązującą do historii, w jaki sposób krasnale zdecydowały się wkroczyć na teren Wrocławia. Podczas gdy konferansjer będzie animował ludzi na pierwszej scenie, powoli zaczną gasnąć światła i pojawi się pierwszy tancerz ( break-dance ) w świetle UV, który swoimi popisami akrobatycznymi wprowadzi nas w bajeczny klimat spektaklu.   

Spektakl będzie bogaty w dynamiczne układy taneczne, zawierające elementy tańca break-dance, walki oraz tańca współczesnego . Na scenie wykorzystywane będą płonące kije, łańcuchy, hula- hoop , płonące kule oraz liny przypominające płonące skrzydła. Oprócz elementów światła UV, będą też wykorzystane elementy pirotechniczne. Spektakl prezentować będzie umiejętności tańca z ogniem prezentowane przez artystów z najbardziej rozpoznawalnych teatrów ognia z całej Polski: Flagrantis, Teatr Avatar oraz artysty solowego Kamila Balmasa „Cyrika”. Elementy muzyczne będą nawiązywały tematycznie do spuścizny kulturowej Polski. Spektakl zostanie zamknięty przez animatora, który poprowadzi publiczność do Podziemnej Krainy Krasnali– legendarnego miejsca, z którego  przybyły do nas wrocławskie krasnale. (W pierwszym spektaklu będzie brało udział 6 performerów ognia oraz 1 tancerz breakdance)

Magiczny Tunel – przejście pomiędzy scenami

Czas Trwania: 15 min

Performerzy, tancerze, szczudlarze- Teatr Avatar (Legnica)

Muzyka : Kriss Lee

Droga do Podziemnej Krainy Krasnali będzie w formie magicznego przejścia oświetlonego przez pochodnie oraz lampiony, które będą animowane przez animatorów. Magiczne postacie będą zastygnięte jak rzeźby aż do momentu, kiedy pojawi się publiczność. Przestrzeń drogi wyznaczona będzie płonącymi lampionami, pochodniami oraz kolorowymi światłami i dymem tworzącym wrażenie magicznej mgły. Każda z postaci będzie posiadała baśniowy strój i profesjonalną charakteryzację oraz elementy body-painting. Zobaczymy zarówno chodzące drzewce, tańczące duchy lasu, skrzaty, gnomy, a także Guliwera chodzącego na szczudłach. Każda z postaci będzie posiadała jakąś instalację z ognia, bądź też swoim ruchem performowała przestrzeń dookoła ognia. W tej części pojawią się również ruchome instalacje z ogniem takie jak np. płonące wachlarze, parasolki, płonące kule, mobilny podest. Część performerów będzie animowała publiczność prowadząc ich do następnego spektaklu przedstawiającego Podziemną Krainę Krasnali. (W scenie z drogą zaangażowanych będzie około 8-10 performerów ognia, tancerzy oraz animatorów grupy Teatr Avatar)

Scena 2 : Spektakl: Podziemna Kraina Krasnali

Czas Trwania: 15 min

Godziny rozpoczęcia: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30

Performerzy: Grupa Azis Light (Dąbrowa Górnicza)

Tancerze: Grupa Bessali

Muzyka autorska: Kriss Lee

Scenografia : Magiczny Portal

Spektakl będzie zapraszał widza do celebrowania razem z baśniowymi postaciami faktu ogłoszenia Wrocławia Europejską Stolicą Kultury. Taniec z ogniem będzie bardzo dynamiczny i żywiołowy. W swojej plastyczności spektakl będzie nawiązywał do słowiańskiej baśniowości. Zostanie otwarty poprzez 2 tańczących krasnali - tancerzy breakdance, którzy będą dzielili się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi w świetle UV.  W spektaklu wykorzystywane będą elementy: płonące łańcuchy, liny-skrzydła , płonące kije oraz płonące instalacje – sukienki, a także iskry o bardzo dużej efektywności scenicznej. 

(W spektaklu zaangażowanych będzie 4 tancerzy ognia oraz dwóch tancerzy z grupy break-dance Bessali)


Data: 
15.01.2016 (piątek),
Od 17:00 do 21:00
16.01.2016 (sobota),
Od 17:00 do 21:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Płonąca Wyspa - Dwa światy
Kategoria: 
Tagi: