W ten grudniowy czwartek dziewczyny po raz czwarty w BARBARZE i po raz ostatni w tym roku będą się wymieniać ubraniami. Impreza rozpocznie się o 18:00 i potrwa 2 godziny, do zamknięcia lokalu.

Bezgotówkowa wymiana ubrań, która planowana jest na najbliższy czwartek będzie już 4-tą z kolei imprezą z cyklu SWAP Wrocław, która odbędzie się BARBARZE, drugą, która odbędzie się wieczór dnia powszedniego i XXIII imprezą SWAP Wrocław, jaka odbyła się od lutego 2013 roku.

Dlaczego warto się na niego wybrać?

–Na SWAP-ach każdorazowo pojawiają się zarówno ubrania letnie jak i zimowe. Ta przedświąteczna wymiana może być dobrym sposobem na pozbycie się ubrań, których już z pewnością nie włożymy. Żeby nie wozić ich do domu, można spróbować wymienić je na takie, które odświeżą zawartość naszej garderoby – zachęca Dżoolka, wrocławska blogerka i organizatorka imprez SWAP Wrocław. – Być może uda się komuś znaleźć coś nowego i ciekawego, w czym zasiądzie do Wigilijnego stołu lub nawet wybierze się na imprezę w sylwestrową noc.

BARBARA ma długie nogi...

Na SWAP przeznaczona jest najgłębsza część Barbary, zwana nogami. To tam na imprezę SWAP Wrocław rozstawiane są krzesła i kilka stołów, na których uczestniczki rozkładają przyniesione ze sobą ubrana. Przestrzeń ta jest naprawdę spora, dzięki czemu z łatwością można tam wstawić również przyniesione ze sobą wolnostojące wieszaki.

...a SWAP Wrocław ma swoje zasady

Wstęp na imprezy SWAP Wrocław jest zawsze bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, ale uczestniczki zobowiązane są do przestrzegania zasad. Pierwsza z nich dotyczy stanu ubrań. Przyniesione rzeczy powinny być czyste i w dobrym stanie, czyli takim, w którym ich właścicielki same byłyby skłonne jeszcze na siebie włożyć. Jest to sposób na wymianę tego, co się nam już znudziło, co jest za duże, bądź za małe lub co okazało się nietrafionym prezentem. Drugą zasadą jest to, że na imprezach z cyklu SWAP Wrocław nie można sprzedawać. Ta zasada wciąż odstrasza wiele potencjalnych uczestniczek imprez. Imprezy SWAP Wrocław mają być formą zabawy i spędzania wolnego czasu, a nie bazarem. - Tłumaczy Dżoolka. - Jest też miejscem nawiązywania nowych znajomości. Trzecia zasada mówi o tym, że SWAP Wrocław dotyczy tylko ubrań, butów i dodatków, ewentualnie kosmetyków. Książki i inne przedmioty powinny zostać w domu. 

Ale nie zapominajmy o nagrodach!

Nikogo nie powinno dziwić, że sponsorem nagród, które uczestniczki będą losować podczas imprezy jest Babeczkowa Poczta Cookie with Love. Tym razem będzie wyjątkowo słodko. Babeczkowa Poczta jest alternatywą dla Poczty Kwiatowej, a w sezonie przedświątecznym również dla świątecznych kartek i drobnych upominków dla bliskich i przyjaciół. Jest świetną opcją wyrażenia uczuć tym, którzy spędzają święta daleko. 

A co potem?

Jeszcze nie wiadomo, co przyniesie przyszły rok. Organizatorka imprezy bardzo liczy na dalszą współpracę z BARBARĄ, ale żadna ze stron nie może jeszcze niczego powiedzieć. Przyszły rok będzie dla Wrocławia strategiczny i BARBARA może być mocno zajęta. W końcu jest biurem promocji miasta z okazji przyznania Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury ESK 2016. 

Dlaczego warto zapełnić swoją szafę na portalu SWAP Wrocław?

Wiadomo, że pomiędzy imprezami wymiany ubrań dziewczyny nie próżnują: sprzedają swoje ubrania i wymieniają się nimi dogadując transakcje za pośrednictwem Facebooka. Dobrą opcją może być dla nich skorzystanie z portalu SWAP Wrocław jako miejsca, w którym przechowywać będą zdjęcia wszystkich swoich ubrań i wklejanie całego albumu na grupy przeznaczone do sprzedaży i wymiany ubrań. Dzięki temu to, co opuści już szafę można łatwo usunąć tylko z jednego albumu bez zbędnych aktualizacji każdego na każdej z grup. Może to również znacznie przyśpieszyć pracę, bo każdorazowe tworzenie albumu w grupach wraz z opisywaniem ubrań jest naprawdę czasochłonne.

Ponadto, dzięki temu, że portal SWAP Wrocław jest lokalną inicjatywą, dziewczyny mogą się wzajemnie informować, którymi ubraniami są zainteresowane i które chciałyby przymierzyć, zobaczyć podczas imprezy SWAP Wrocław, na którą planują się wybrać. Dzięki temu do walizki na imprezę zapakują tylko te ubrania, którymi mają szansę się wymienić. 

Swoją „szafę” utworzyć można na portalu SWAP Wrocław. Tam również niezmiennie znaleźć można szczegółowy harmonogram wrocławskich imprez związanych z ubraniami.


Data: 
10.12.2015 (czwartek), 18:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
XXIII i zarazem ostatnia w tym roku bezgotówkowa wymiana ubrań SWAP Wrocław!
Kategoria: 
Tagi: