pomoc, akcja charytatywna, książki, wędrująca biblioteka

Fundacja "Dobrze, że jesteś" organizuje w ramach projektu dotyczącego promocji wolontariatu szpitalnego akcję społeczną pod hasłem "Książka to zawsze trafiony prezent". Chodzi o stworzenie dla dorosłych pacjentów chorujących na nowotwory miejsca, w którym będą mieli dostęp do literatury i choć na chwilę oderwą się od myśli o chorobie i o tym, że również święta muszą spędzić w szpitalu.<--break->

Organizatorzy akcji chcą namówić wrocławian, by zechcieli podarować nową lub lekko używaną książkę na rzecz stworzenia szpitalnej biblioteczki. Regały na oddziałach w tej chwili świecą pustkami, tylko gdzieniegdzie można znaleźć np. harlequiny - co prawda także lubiane, ale celem akcji jest także to, by wachlarz tematyczny książek został rozszerzony, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Każdy będzie mógł więc zostać Gwiazdorem, darowującym prezent od serca - książkę. Jednocześnie, przyłączając się do akcji, każdy będzie także mógł dowiedzieć się, że wolontariat w szpitalu istnieje - że jest grono ludzi, którzy tydzień w tydzień bezinteresownie odwiedzają pacjentów - obdarzając ich uśmiechem, cierpliwością i służąc wsparciem.

Wydarzenie jest zaplanowane na sobotę. Wolontariusze Fundacji "Dobrze, że jesteś" będą pełnili dyżur w Przyjaznej Poczekalni w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplatacji Szpiku Kostnego.

Więcej informacji: facebook.com/dobrzezejestes


Data: 
12.12.2015 (sobota),
Od 12:00 do 18:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Akcja społeczna "Książka to zawsze trafiony prezent"
Kategoria: 
Tagi: