Autor:

Kuba Badach wraz z towarzyszącymi mu muzykami zaśpiewa utwory legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy. Zabrzmią one w nowych, autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Koncert odbędzie się w piątek 5 czerwca, o godzinie 19.00.

"To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo »hołd«… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory..." - opowiada Kuba Badach. Podczas piątkowego koncertu w sali Filharmonii usłyszymy znane przeboje Andrzeja Zauchy, m.in. "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem", "C’est la vie" czy "Siódmy rok", zaaranżowane na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza.

Kuba Badach - urodzony w 1976 roku, wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Lider zespołu "Poluzjanci" oraz członek grupy "The Globetrotters". W 1988 roku jako dwunastolatek nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 roku rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Zdobywca nagród Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii Wokalista Roku.

Wykonawcy:

Kuba Badach – wokal

Jacek Piskorz – piano

Marcin Górny – instr. klawiszowe

Maciej Kociński – saksofony

Robert Luty – perkusja

Przemysław Maciołek – gitara

Michał Kapczuk – kontrabas/bas

Instrumentaliści Orkiestry Symfonicznej NFM

 

źródło: informacja prasowa


Data: 
05.06.2015 (piątek), 19:00
Cena: 
25.00 zł
40.00 zł
60.00 zł
Miejsce: 
Organizator: 
Kuba Badach Tribute w NFM
Kategoria: 
Tagi: