Autor:

Wkrótce w starej zajezdni tramwajowej będzie można doświadczyć kolejnego niezwykłego wydarzenia pod egidą Piotra Damasiewicza – Melting Pot Made in Wrocław: 5. 

Malarstwo, rzeźba, taniec, słowo i film to obszary sztuki, z którymi grupy muzyków - improwizatorów weszły w interakcję podczas czterech dotychczasowych edycji Melting Pot. Tym razem muzycy zjednoczą się z innym rodzajem twórczości, a stanie się to już nie tylko pod względem samej idei oscylującej w obrębie inspiracji i oddziaływania – poprzez wspólną materię zostanie dokonana synteza symbiotyczna. Improwizatorzy będą mieli do czynienia z rzeźbą, która będzie instrumentem muzycznym, instalacją dźwiękową. Instrument ten, wykonany głównie z części metalowych, będzie samonośną konstrukcją z wyodrębnionymi partiami dźwięcznymi. Po skrupulatnym nastrojeniu będą one tworzyły zbiór obszarów rezonujących stających się podstawą kreowania brzmień, w oparciu o które improwizatorzy wytworzą improwizowaną formę muzyczną.

Koncert finałowy z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu UNESCO. Zgodnie z intencjami UNESCO: „Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej”.

Wykonawcy:

Polska | Jazztopad
Piotr Damasiewicz – kurator
Qba Janicki – perkusja, elektronika
Karol Przestrzelski – instalacja
Agnieszka Kabath – film
Paweł Kiliński – film

Belgia | Handelbeurs Conzertzaal
Ruben Machtelinckx – gitara

Niemcy | JazzWerkRuhr
Marie Daniels – wokal

Irlandia | Iprovised Music Company
Sam Comerford – saksofon sopranowy


Data: 
30.04.2015 (czwartek), 19:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
Melting Pot Made in Wrocław: 5
Kategoria: 
Tagi: