Autor:

W Krzywym Kominie bedzie można wziąć udział w warsztatach wyplatania różnokolorowej wikliny okorowanej i stwórzyć swój niepowtarzalny koszyk. <--break->

Podczas pierwszego dnia warsztatów powstaną drobniejsze, artystyczne rzeczy, po to by nauczyć się różnych technik, pobawić z materiałem i przygotować do wyplecenia kosza podczas drugiego dnia. Swoje prace uczestnicy zabiorą do domu.

Zajęcia poprowadzi Stowarzyszenie Serfenta.

Stowarzyszenie Serfenta to organizacja pozarządowa powstała w Cieszynie w 2006 roku, zajmująca się dokumentacją, ochroną i rozwojem tradycyjnego rzemiosła. Skupia etnologów, pedagogów, instruktorów rękodzieła artystycznego, czeladników i mistrzów rzemiosła. W swoich działaniach koncentruje się na zachowaniu i popularyzowaniu unikatowego dziedzictwa kulturowego – plecionkarstwa – w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie podejmuje liczne przedsięwzięcia dla ochrony tradycyjnych zawodów, stara się prezentować w atrakcyjny sposób sztukę ludową szerokiemu gronu odbiorców oraz wspiera jej rozwój. Angażuje się w działania mające na celu wdrażanie w Polsce Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kultury. Współpracuje także z ośrodkami naukowymi, organizacjami pozarządowymi, muzeami i innymi instytucjami publicznymi.

 

źródło: informacja prasowa


Data: 
09.05.2015 (sobota), 10:00
09.05.2015 (sobota), 18:00
10.05.2015 (niedziela), 10:00
10.05.2015 (niedziela), 18:00
Cena: 
320.00 zł
Miejsce: 
Organizator: 
Warsztaty wyplatania wikliny
Kategoria: 
Tagi: