Autor:

Wyczekiwany od lat musical Tymona Tymańskiego można od lutego oglądać w kinach. Natomiast już 29 marca zespół Tymon & The Transistors wystąpi w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Gościem specjalnym wrocławskiego koncertu będzie Grzegorz Halama.<--break->

Nagrodzone na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrodą publiczności „Polskie gówno" na ekranach kin gości od 6 lutego. Film opowiada o Jerzym Bydgoszcz (Tymon Tymański), który prawie zapomniał o rock'n'rollu, ale na szczęście rock'n'roll nigdy nie zapomniał o nim. Za sprawą Czesława Skandala (Grzegorz Halama), najdziwniejszego komornika RP, pojawia się szansa na reaktywację starej kapeli. Bydgoszcz wciska ekipę do busa i rusza z nimi w trasę koncertową. Kiedy szalona ekipa rock'n'rollowych wyjadaczy wsiada do starego busa i rusza w trasę pod wodzą ekscentrycznego komornika, to wiedz, że coś się wydarzy. Zespół Tranzystory wraca na scenę, aby wypromować swoją płytę, przy okazji zagrać parę dzikich koncertów, zarobić nieco kasy i ostro poimprezować. Przynajmniej taki jest plan... Rzeczywistość jest zgoła odmienna – sale koncertowe świecą pustkami, a kiedy zespołowi trafia się lepiej płatna chałtura, większość kasy ląduje w kieszeni wąsatego komornika-managera. Obciachowe kluby, gminne festiwale i szkolne gale nie są szczytem marzeń Tranzystorów. Rozczarowani członkowie zespołu wystawiają swoje undergroundowe ideały na ciężką próbę i zgłaszają się do popularnego talent show. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za romans z bożkiem szołbizu? Jak ta próba odbije się na ich wieloletniej przyjaźni? 

Film Grzegorza Jankowskiego odsłania kulisy działania show-biznesu. Scenariusz Tymona Tymańskiego powstał w oparciu o doświadczenia zebrane podczas wielu lat kariery. Dzięki historii zespołu Tranzystory, widzowie dostaną w końcu zaproszenie na backstage, na którym rozgrywają się naprawdę hardcore'owe sceny.

W pierwszoplanowe role wcieliły się muzyczne legendy polskiej sceny rockowej – Tymon Tymański i Robert Brylewski. Partnerują im Filip Gałązka, Marcin Gałązka i Arkadiusz Kraśniewski jako zespół Tranzystory oraz Grzegorz Halama, Czesław Mozil, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Jan Peszek, Marian Dziędziel i Bartłomiej Topa. W filmie pojawiają się również polscy muzycy i postacie show-biznesu – Krzysztof Skiba, Leszek Możdżer, Olaf Deriglasoff czy Mikołaj Lizut. Opiekę artystyczną nad filmem pełnił Wojtek Smarzowski.

„Polskie gówno" to wściekły musical, w którym widzom towarzyszą utwory skomponowane przez Tymona Tymańskiego, Roberta Brylewskiego i Arkadiusza Kraśniewskiego.

Zespół „Tymon & The Tranistors" wystąpi w składzie:

Tymon Tymański - głos, gitara

Marcin Gałązka - głos, gitara

Arkadiusz Kraśniewski - głos, bas

Roman Ślefarski - perkusja / Filip Gałązka - perkusja, głos

Michał Ciesielski – Sax

Szymon Burnos – Keys

Dawid Lipka - Tr.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl; rezerwacje: bilety@o2.pl


Data: 
29.03.2015 (niedziela), 20:00
Cena: 
30.00 zł
35.00 zł
40.00 zł
45.00 zł
Miejsce: 
Organizator: 
Tymon & The Transistors z repertuarem z musicalu "Polskie Gówno"
Kategoria: 
Tagi: