czytanie, teatr polski, spotkanie

Kolejne spotkanie w cyklu "Czynne poniedziałki" już 16 marca na scenie kameralnej Teatru Polskiego. Tym razem uczestnicy wejdą w świat powieści "Dzień dobry, wszyscy umrzemy" Agnieszki Wolny-Hamkało. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Od autorki: Przenieście się z nami do baru Szklana Pogoda, do apartamentu na szczycie najwyższego budynku w Polsce. Chodźcie z nami na łąkę, z której nocą widać oświetlone wysokościowce. Tatuaże przewidują tu przyszłość, można przeżyć czyjeś życie, ale miłości i śmierci nie da się doświadczyć bezpośrednio. Posłuchajcie opowieści o grupie nieudaczników, którzy nie chcą lub nie potrafią się przystosować. Którym kampanie społeczne przypominają w cudownych spotach, "dlaczego warto żyć". Zobaczcie, jak zabawnie testują intymność - mimo wszystko i za każdą cenę.

Agnieszka Wolny-Hamkało - autorka powieści "Zaćmienie" i książek poetyckich, takich jak "Mocno poszukiwana", "Lonty", "Gospel", "Ani mi się śni", "Spamy miłosne", "Nikon i Leica", "Borderline", "Występy gościnne", a także szkiców poetyckich "Inicjał z offu", książek dla dzieci i antologii opowiadań. Felietonistka "Gazety Wyborczej" i "Przeglądu". Mieszka we Wrocławiu. "Dzień dobry, wszyscy umrzemy" to pierwszy tekst dramatyczny autorki.

reżyseria - Małgorzata Siuda, czytają: Małgorzata Gorol, Ewa Skibińska, Marta Zięba, Mariusz Kiljan, Tomasz Kocuj, Rafał Kronenberger, Igor Kujawski, Tomasz Lulek, Dariusz Maj, Adam Szczyszczaj

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Data: 
16.03.2015 (poniedziałek), 19:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Czynne poniedziałki - "Dzień dobry, wszyscy umrzemy"
Kategoria: 
Tagi: