"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - słowa Franka Zappy stały się myślą przewodnią warsztatów "Stereotypy - uprzedzenia - dyskryminacja", mających na celu zapobieganie powstawaniu uprzedzeń i uproszczonych wyobrażeń o innych ludziach. Zajęcia odbędą się w styczniu, lutym oraz marcu, udział bezpłatny.

Każdy z nas posługuje się stereotypami. Wykonując proste ćwiczenia w grupie, samodzielnie odrywamy uproszczone konstrukcje myślowe, które pomagają nam w budowaniu opinii o innych. Niestety, taki sposób oswajania odmienności łatwo może przerodzić się w uprzedzenia, które z kolei mogą prowadzić do dyskryminacji.

Czy dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak radzić sobie z dyskryminacją? Szkolenie "Stereotypy - uprzedzenia - dyskryminacja" pomoże odpowiedzieć na te pytania. Warsztat tworzy także płaszczyznę dialogu i integracji, w której uczestnicy mają okazję do wymiany wiedzy i własnych doświadczeń.

Zajęcia prowadzą:

Anna Elektra Malkogiorgos - kulturoznawczyni, członkini zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestniczka kursu trenerskiego "Trener Kompetencji Międzykulturowych" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,

Daniel Góra - realizator projektów i członek zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestnik kursu trenerskiego "Trener Kompetencji Międzykulturowych" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Szkolenie odbędzie się w trzech terminach:  29 stycznia, 26 lutego oraz 26 marca, w godz. 16.30-18.30 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 323.

Warsztaty są jednorazowe, dlatego można wybrać odpowiadający termin. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres wielokultury@wcrs.wroclaw.pl

Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: wcrs.wroclaw.pl 

Organizatorem szkolenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego 


Data: 
29.01.2015 (czwartek),
Od 16:30 do 18:30
26.02.2015 (czwartek),
Od 16:30 do 18:30
26.03.2015 (czwartek),
Od 16:30 do 18:30
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
Warsztaty antydyskryminacyjne "Stereotypy - uprzedzenia - dyskryminacja"
Kategoria: 
Tagi: