Autor:
wymiana ubrań, rzeczy używane, pchli targ, ck zamek

17 stycznia w Centrum Kultury Zamek odbędzie się kolejny SWAP - czyli wymiana ubrań, dodatków i innych przedmiotów codziennego użytku. Spotkania z każdym rokiem zyskują na popularności i gromadzą rzesze uczestników.

Jedna z pierwszych wrocławskich wymian o charakterze zorganizowanym odbyła się 7 lat temu w leśnickim Centrum Kultury Zamek. Choć SWAP-y zadomowiły się w wielu miejscach Wrocławia, zamkowe imprezy są nadal największe. Za każdym razem pojawia się ponad 100 osób chętnych do wymiany niepotrzebnych przedmiotów.

Zasady są proste. Należy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy, z których nie będziemy już korzystać i wymieniać się z innymi uczestnikami w formie gotówkowej, poprzez wycenę, lub bezgotówkowej - coś za coś. W transakcjach królują ubrania, ale można także wymieniać książki, płyty, akcesoria, elementy dekoracyjne. Wszystkie przedmioty muszą być czyste i w dobrym stanie, tzn. nadające się do dalszego użytku.

Zamiast wyrzucać i kupować, można bez ponoszenia kosztów dostać coś nowego. Takie prywatne targi to świetna okazja do wyszukiwania "perełek" - przedmiotów niepowtarzalnych, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Ze względu na liczne korzyści, wymiany dla wielu stają się sposobem na ekonomiczne, ale i kreatywne życie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Data: 
17.01.2015 (sobota),
Od 11:00 do 15:00
Cena: 
4.00 zł
Miejsce: 
Zamkowy SWAP
Kategoria: 
Tagi: