Autor:
MIASTOmovie: wro

Miasto to coś, co żyje, zmienia się i pulsuje. Jego mieszkańcy napędzają krwioobieg wydarzeń, które przenikają się z codziennym funkcjonowaniem tego fantastycznego organizmu, jakim jest urban jungle. To wszystko inspiruje i prowokuje do dyskusji.

Wyjątkowy projekt Wrocławskiej Fundacji Filmowej pt. MIASTOmovie: wro zrodził się właśnie z silnego zainteresowania tematyką miejską. Przegląd jest kontynuacją Akademii Filmu Dokumentalnego MovieWro i działań Fundacji, które zmierzają ku popularyzacji filmu dokumentalnego i aktywizacji lokalnych społeczności. Wydarzenie łączy kinematografię z debatą i reflesją na temat kondycji i kierunku rozwoju współczesnych ośrodków urbanistycznych.

Motywem przewodnim drugiej edycji eventu jest Europejska Stolica Kultury i jej wpływ na kształtowanie się miast. Temat jak najbardziej aktualny w kontekście Wrocław 2016 ESK, chociaż nasze miasto nie będzie jedynym obiektem dyskusji. Materiałem do analizy staną się również przykłady z Czech, Węgier i Słowacji, gdzie projekt gościł w ubiegłych latach.

Weekendowy wydarzenia związane z MIASTOmovie podzielone zostały na 3 zasadnicze bloki: partycypacja, wielka płyta i przestrzenie kultury. Każda z sekcji będzie mieć formę interdyscyplinarną. Obok pokazów filmowych wykorzystane zostaną formy warsztatowe, debaty, prezentacje, a także wernisaż i wystawa oraz muzyka.

Jednym z kluczowych miejsc goszczących projekt jest Kino Nowe Horyzonty. Program obejmuje 5 projekcji połączonych z debatami i działaniami artystycznymi: Wściśnij pauzę. Wciśnij play (2011) + debata "Partycypacyjne praktyki kulturalne", Lunik IX. Superjednostka (2014), Mit Pruitt-Igoe (2011) + debata "Kultura w betonowym mieście", Drop City (2012), Oko na Pragę (2010) + debata "Przestrzenie kultury". 

Warto zapoznać się z pełnym harmonogramem MIASTOmovie: wro. Przeczytacie tam więcej na temat rozkładu jazdy, gości specjalnych i działań artystyczno-rozwojowych. O biletach w zakładce informacje praktyczne.


Data: 
28.11.2014 (piątek)
30.11.2014 (niedziela)
Cena: 
Wstęp wolny
50.00 zł
Miejsce: 
Organizator: 
MIASTOmovie: wro - festiwal miejskiej przestrzeni we Wrocławiu
Kategoria: 
Tagi: