W listopadzie startuje 11. edycja One Love Sound Fest! Odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia, to największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie! Tym razem wystąpi 14 artystów reggae z 3 kontynentów, w tym czołowe gwiazdy: Nneka, Alpha Blondy oraz Patrice.

Nneka to światowa gwiazda muzki soul, hip-hop, reggae z Nigerii. W swoje rymy wplata soulowe wokalizy i afrykańskie motywy muzyczne. Alpha Blondy, czyli artysta reggae prosto z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jego popularność wykracza poza Afrykę, a płyty sprzedają się na całym świecie. Natomiast Patrice to niemiecki piosenkarz, jego połączenie reggae, soul i folk szybko przyciągnęło uwagę wielkich wytwórni i jego pierwszy pełny album „Ancient Spirit” został wydany przez Sony Music w 2000 roku. Spośród polskich wykonawców na scenie pokażą się Mesajah, Bob One, Bas Tajpan oraz Junior Stress.

Festiwal na przestrzeni dziesięciu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. W pierwszym roku Festiwal odbył się w Klubie WZ. Zainteresowanie imprezą było tak ogromne, że w kolejnym roku Festiwal przeniesiony został do Wytwórni Filmów Fabularnych. Jednak WFF była również zbyt małym obiektem (wiele osób, które przyjechały na Festiwal z całej Polski nie zostało wpuszczonych na teren imprezy). I tak od 2006 roku Festiwal przeniósł się do Hali Stulecia i tam odbywa się do dnia dzisiejszego.

Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Artyści prezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów

One Love Sound Fest rozgrzewa serca i nie pozwala spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór. W listopadzie 2014 każdy miłośnik dobrej muzyki może być pewien, że ten miesiąc będzie upływał w rytmie reggae.


Data: 
22.11.2014 (sobota)
Cena: 
100.00 zł
120.00 zł
160.00 zł
180.00 zł
Miejsce: 
Największy halowy festiwal Reggae w Hali Stulecia!
Kategoria: 
Tagi: