Autor:
fotos ze spektaklu Frankenstein 2

Kultowa powieść grozy, pierwsze literackie science-fiction i legenda. Przez taki pryzmat postrzegane jest dzieło Mary Shelley pt. Frankenstein, do czego przyczyniły się jego liczne adaptacje. Lecz opowieść o przedziwnym monstrum jest czymś znacznie więcej...

Tragiczna historia doktora Wikotora Frankensteina, który ze szczątków ludzkich zbudował niezwykłą kreaturę, ma bowiem w gruncie rzeczy znaczenie głęboko filozoficzne. Porusza takie kwestie jak sens życia i śmierci, prawo stworzyciela do rozporządzania losem stworzenia, aż wreszcie tego, co naprawdę czyni istotę potworem - odrzucenia i obrzydzenia ludzi. Twórcy spektaklu Frankenstein 2 postarli się, aby to "coś więcej" wysunąć na pierwszy plan, zbiliżając się tym samym do przesłania gotyckiego pierwowzoru. 

Czy im się to udało, będziecie się mogli przekonać w najbliższych dniach w Kinie Nowe Horyzonty. 7 i 9 listopada, a także 6 grudnia, na dużym ekranie zostanie wyświetlona retransmisja HD z londyńskiego National Theatre. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Danny Boyle'a, laurata Oskara i ojca takich filmów jak Slumdog. Milioner z ulicy, czy Trainspotting.


Data: 
07.11.2014 (piątek), 20:00
09.11.2014 (niedziela), 20:00
06.12.2014 (sobota), 20:00
Cena: 
20.00 zł
30.00 zł
Miejsce: 
Organizator: 
Teatr w kinie: Frankenstein 2
Kategoria: 
Tagi: