Autor:
Nowa książka Kacpra Śledzińskiego "Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych"

Deszcze niespokojne potargały sad, a my na tej wojnie ładnych parę lat. Każdy zna chociażby fragment piosenki pochodzącej z kultowego polskiego serialu. Warto jednak pamiętać, że rzeczywistość wojenna daleka była od filmowej fikcji.

Kolejna pozycja, która wyszła spod pióra historyka i publicysty Kacpra Śledzińskiego, pozwala ciekawym poznać prawdziwy scenariusz losów czołgistów. Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące motywacji walczących, ich tożsamości, a także podejmuje się pewnej próby demitolgizacji ich życiorysów.

Książka to opowieść o żołnierzach 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Gratką dla zainteresowanych II wojną światową będą fragmenty odnoszące się do bitew takich jak walki pod Lenino, Studziankami, w przyczółku magnuszewskim, czy wreszcie o sam Berlin. W tym wszystkim nakreślony jest los zwykłych ludzi. Dodajmy, naznaczony nie tylko chwałą i patriotyzmem, ale niekiedy także hańbą i zdradą.

Wszyscy zainteresowani tematem i samą publikacją będą mieli okazaję spotać się z jej autorem. 11 października historyk zjawi się w salonie Empik w Renomie. Spotkanie autorskie zaczyna się o 16:00.


Data: 
11.10.2014 (sobota), 16:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
Spotkanie z autorem książki pt. "Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych"
Kategoria: 
Tagi: