Autor:
The Curious Incident of The Dog in The Night-Time

Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl "The Curious Incident of The Dog in The Night-Time". Sztukę będzie można zobaczyć 28 sierpnia w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Zrealizowany przez Teatr Narodowy w Londynie "Dziwny przypadek psa nocną porą" powraca na ekrany kin na życzenie międzynarodowej publiczności. Transmitowane na cały świat w 2012 roku przedstawienie zarejestrowano i widzowie cyklu "National Theatre Live" będą je mogli zobaczyć teraz także w Multikinie. Nagrodzony siedmioma Olivier Award spektakl (m.in. za najlepszą nową sztukę) to adaptacja bestsellerowej powieści Marka Haddona, którą przetłumaczono na ponad 40 języków i sprzedano w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy.

Christopher John Francis Boone zna nazwy wszystkich krajów świata, ich stolic i wszystkie liczby pierwsze aż do 7507. Ma 15 lat i nie jest zwykłym nastolatkiem. Może pochwalić się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Jest świetny z matematyki, myśli bardzo logicznie, interesuje się komputerami i kosmosem. Nie jest natomiast w stanie poradzić sobie z czynnościami zwykłego życia. Nie lubi, gdy się go dotyka, przytłacza go nadmiar informacji z zewnętrznego świata, je tylko potrawy o kolorze czerwonym, nie potrafi odczytywać intencji ludzi, denerwują go wszelkie niespodziewane zmiany. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś zabił psa jego sąsiadki. To zdarzenie jest początkiem wielkiej przygody chłopca – pierwszej w jego życiu samotnej podróży po Londynie – którą musi odbyć, ponieważ, chcąc dowiedzieć się, kto zamordował zwierzaka, znalazł pewien list...

W rolę Christophera, chłopca z zespołem Aspergera, zaburzeniem rozwoju ze spektrum autyzmu (co ciekawe: w powieści i spektaklu nie pada na ten temat ani jedno słowo), wcielił się urodzony w 1984 roku angielski aktor filmowy i teatralny – Luke Treadaway. Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott, której inscenizację innej powieści – "Czas wojny" ("War Horse") Michaela Morpurgo – widzowie cyklu "National Theatre Live" mogli oglądać przez kilka ostatnich miesięcy. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.

W opracowaniu polskich napisów do przedstawienia pomogło wydawnictwo Świat Książki, które udzieliło zgody na bezpłatne wykorzystanie polskiego przekładu bestselleru Marka Haddona. Powieść ukazała się w Polsce w 2004 roku, a więc rok po światowej premierze. Autorką polskiego przekładu jest Małgorzata Grabowska.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround, w 2012 roku. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition z polskimi napisami. Przedstawienie dla widzów od lat 15.

Bilety – Uwaga! Od sierpnia nowe, niższe ceny biletów.

  • 35 zł – normalny
  • 33 zł – normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina
  • 31 zł – normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina
  • 30 zł – ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
  • 28 zł – ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina
  • 26 zł – ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina
  • 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl.

Źródło: informacja prasowa


Data: 
28.08.2014 (czwartek), 19:00
Cena: 
30.00 zł
35.00 zł
Miejsce: 
Organizator: 
"The Curious Incident of The Dog in The Night-Time” z National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie!
Kategoria: 
Tagi: