promocja książki, spotkanie z autorami, empik renoma

W okresie wakacyjnym Empik w Renomie proponuje wiele ciekawych wydarzeń. Wśród nich znalazły się spotkania autorskie. Zaproszeni zostali m.in.: Katarzyna Miszczuk, Przemysław Angerman oraz Piotr Tomza. Wieczory z pisarzami będą okazją do rozmowy, a także promocji nowości wydawnicych.

8 lipca - Marcin Najman

Marcin Najman jest autorem wspomnień o Jerzym Kuleju - legendzie polskiego boksu, wielokrotnym mistrzu olimpijskim oraz komentatorze sportowym. Były uczeń opowie o swoim trenerze i ich niezwykłej relacji, zdradzi także tajniki ćwiczeń. Książka "Jerzy Kulej. Mój mistrz" wyjaśnia, w jaki sposób Najman stał się jednym z najlepszych polskich pięści oraz jakim człowiekiem był jego nauczyciel.

12 lipca - Katarzyna Miszczuk, Przemysław Angerman

Spotkanie z Katarzyną Miszczuk i Przemysławem Angermanem będzie promować ich najnowsze powieści. "Gwiezdy wojownik" to pełna absurdów książka science-fiction o załodze statku kosmicznego. Jej bohaterowie starają się uratować Ziemię przed zagładą. "Tożsamość Rodneya Cullacka" natomiast jest wielowarstwową opowieścią nawiązująca do cyberpunka, Matrixa i twórczości Philipa K. Dicka. W czasie spotkania autorzy opowiedzą o swojej pracy, a także przyjrzą się bliżej współczesnej fantastyce.

14 lipca – Piotr Tomza

Piotr Tomza opowie o organizacji i przebiegu wyprawy śladami podróźnika, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem. W sztafecie odtwarzającej trasę legendranej podróży wzięło udział prawie 100 osób. Przez 813 dni uczestnikom wyprawy udało się przeżyć niesamowite przygody, spełnić marzenia, sprawdzić w trudnych warunkach. Dla wielu z nich podróż ta stała się punktem zwrotnym w życiu. Wpomnienia i emocje związane z wyprawą opisał Piotr Tomza w książce "Afryka Nowaka".

19 lipca – Magda Gessler

Znana wszystkim polska restauratorka i kreatorka smaku wydała niedawno przewodnik "101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce". Magda Gessler od wielu lat podróżuje po kraju i postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem. Poleca nietuzinkowe hotele i restauracje, które spełniają oczekiwania ze względu na gościnność i kuchnię.


Data: 
08.07.2014 (wtorek), 18:00
12.07.2014 (sobota), 18:00
14.07.2014 (poniedziałek), 18:00
19.07.2014 (sobota), 18:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
Wieczory literackie w Renomie
Kategoria: 
Tagi: