Autor:
pokaz filmu, miasto movie, survival

W ramach 12. Przeglądu Sztuki Survival odbędzie się pokaz filmu włoskiej produkcji: "Space Meteropoliz". Polska premiera będzie okazją do dyskusji na temat roli artystów w zmianie społecznej. W rozmowie wezmą udział zaproszeni eksperci oraz uczestnicy spotkania.

"Space Metropoliz" to jedna z najciekawszych produkcji kinematografii włoskiej ostatnich lat. Akcja fllmu dzieje się w Rzymie, gdzie grupa 200 imigrantów i osób pozbawionych stałego źródła utrzymania zajęła nieużywaną od lat fabrykę. Marzą o zbudowaniu miasta, którego mieszkańcy realizowaliby ideę wzajemnego szacunku i tolerancji. Dwa lata później, w poczuciu bezsilności względem panujących warunków, squattersi z Metropoliz decydują się polecieć na Księżyc.

Po pokazie, uczestnicy wraz zaproszonymi gośćmi, m.in. Hanną Gill-Piątek i Pawłem Jarodzkim - członkiem grupy Luxus i kuratorem BWA Awangarda, będą zastanawiać się, w jaki sposób postrzegamy rolę sztuki w naświetlaniu i rozładowywaniu współczesnych konfliktów na tle kulturowym, społecznym oraz ekonomicznym. 


Data: 
29.06.2014 (niedziela), 16:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
"Space Metropoliz" - pokaz filmu i debata
Kategoria: 
Tagi: