Autor:
jamajka, reggae, dub, sound system

 

Masz apetyt na wakacyjne koncerty pod chmurką? Dub Pistols, Mesjah i Joint Venture na jeden wieczór przeniosą wszystkich fanów w słoneczne dni lata.

Trudno sobie wyobrazić co będzie się działo w najbliższy czwartek we wrocławskim klubie Alibi. Oprócz trzech wymienionych wcześniej gwiazd wystąpią także Raggafaya, Pandadread Sound System, MadMajk & Malik (Singeldread) oraz Roots Revival Soundsystem. Uff… gruba dawka energii reggae! Odpowiedni skład na Ostróda Reggae Festival Promo Tour.

Gwiazdą trasy promującej największy otwarty festiwal reggae w Polsce jest brytyjska formacja Dub Pistols. Członkowie zespołu mają wyjątkową zdolność do zacierania międzygatunkowych barier. Zbyt długo byłoby wymieniać artystów, z którymi współpracowali. Takie nazwiska jak Horace Andy, Busta Rhymes czy Moby są chyba wystarczająco wymowne. W Polsce występowali wielokrotnie, zdobywając w naszym kraju rzesze fanów. Podczas nadchodzących koncertów można będzie usłyszeć klasyki z ich twórczości oraz numery z niewydanego jeszcze albumu “White Lines”.

Kolejna z zapowiadanych gwiazd to Mesajah. Wrocławski wykonawca reggae, którego nie trzeba przedstawiać nikomu z zainteresowanych rodzimą sceną muzyczną w tym klimacie. Jest współzałożycielem znanego składu Natural Dread Killaz i od kilku lat z sukcesem prowadzi karierę solową. Piosenka “Szukając szczęścia” z jego drugiej płyty, którą nagrał w duecie z Kamilem Bednarkiem, cieszyła się ogromną popularnością w sieci i mediach muzycznych.

Joint Venture Sound System to prekursorzy polskiego sound systemu. Ich pierwsza taneczna impreza odbyła się 25 lat temu! Od tego czasu wciąż pozostają wierni zasadzie oryginalności i eklektyczności, DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w stroju księdza, a Activator kręci najlepsze sety.

Podczas koncertów Promo Tour można będzie zakupić 4-dniowe karnety na Ostróda Reggae Festival w promocyjnej cenie 110zł.


Data: 
17.04.2014 (czwartek), 20:00
Cena: 
35.00 zł
40.00 zł
Miejsce: 
Promo Tour festiwalu w Ostródzie!
Kategoria: 
Tagi: