Autor:
helmut kajzar

Drugie spotkanie poświęcone twórczości Helmuta Kajzara we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Tym razem na deskach Sceny na Strychu zobaczymy efekty pracy młodych aktorów z wrocławskiej PWST pod kierownictwem Pawła Łysaka - prezentację ich warsztatu stworzonego na podstawie sztuki 'Rycerz Andrzej" autorstwa Helmuta Kajzara. 

W ramach spotkania zaprezentowane zostaną także książki: "Prawie ludzkie, prawie moje. Teatr Helmuta Kajzara" autorstwa Marcina Kościelniaka. Autor ten dokonał również wyboru i korekty tekstów do drugiej pozycji: "Koniec półświni. Wybrane utwory i teksty o teatrze" autorstwa pana Kajzara. Rozmowę z Marcinem Kościelniakiem i Pawłem Łysakiem poprowadzi prof. Jacek Kopciński, historyk sztuki i krytyk teatralny. 

Na zakończenie spotkania goście będą mogli zobaczyć także "Szkic do portretu Helmuta Kajzara", film dokumentalny TVP z 1994 r autorstwa Andrzeja Titkowa.

Helmut Kajzar (1941-1982) zadebiutował na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego sztuką Wyspiańskiego "Bolesław Śmiały". Największą sławę przyniosły mu jednak kolejne inscenizacje dramatów Tadeusza Różewicza, zarówno w Polsce jak i za granicą. Kajzar był także twórcą koncepcji teatru meta-codziennego, która odcisnęła swoje piętno na licznych spektaklach, również tych wystawianych w Teatrze Współczesnym.


Data: 
24.02.2013 (niedziela), 17:00
Cena: 
Wstęp wolny
Miejsce: 
Organizator: 
Strefy kontaktu
Kategoria: