Na Wyspie Słodowej świętować będziemy Dzień Mamy, spędzając czas z całą rodziną. Kilkadziesiąt atrakcji dla całej rodziny, gry planszowe, warsztaty artystyczne, językowe i edukacyjne, zajęcia sportowe oraz konsultacje i porady specjalistów – to wszystko już 29 maja od 13.00 do 18.00. Wstęp wolny.<--break-><--break->

Nic tak nie zbliża jak wspólna zabawa i nutka zdrowej rodzinnej rywalizacji. Na gotowych do współzawodnictwa rodziców, dzieci i dziadków czekać będzie stanowisko pełne nowoczesnych gier planszowych, których zasady wytłumaczą doświadczeni animatorzy. Artystyczne dusze zaprosimy na warsztaty plastyczne, w programie m.in. malowanie podobizny mam na tekturowych sylwetkach oraz wspólna praca plastyczna pt. "Jesteśmy rodziną". Rodzinnie będzie można też poczytać. Dla wszystkich chętnych Biblioteka Plenerowa przygotuje zestaw ciekawej literatury, a także bogaty program zajęć integracyjnych dla rodziców i dzieci: "Torebka Mamusi Muminka", "Rodzinny domek z okienkiem" czy "Patrząca laurka dla mamy inspirowana książką Oczy Iwony Chmielewskiej" to tylko niektóre z proponowanych warsztatów. Zdolność logicznego myślenia i konstrukcyjnych umiejętności sprawdzimy podczas zajęć z robotyki, a talent do języków obcych podczas warsztatów artystycznych w języku angielskim. Specjalnie dla rodziców odbędzie się nauka śpiewu kołysanek dla rodziców w ramach cyku "Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato".

Mamy wraz z całą rodziną zachęcimy także do aktywności fizycznej. Zajęcia sportowe prowadzone będą ze sceny oraz przy stanowisku: zdrowy kręgosłup, pilates i joga. Podczas pikniku można będzie także wziąć udział w rodzinnych warsztatach kung-fu oraz zagrać w squasha. Zajęcia ruchowe uzupełnią konsultacje dietetyczne oraz badania: pomiar obwodów i składu ciała, pomiary cukru, BMI, tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia, analiza postawy ciała i badanie osteopatyczne. Chętni będą mogli zapisać się na bezpłatne badania profilaktyczne w Centrum Medycznym Synexus. Oprócz zdrowia zadbamy też o urodę, oferując możliwość indywidualnego doboru kosmetyków do pielęgnacji cery, ciała i makijażu.

Ponadto na odwiedzających Wyspę Słodową czekać będą zwierzaki-baloniaki, zabawy w stylu retro oraz prawdopodobnie największe w mieście bańki mydlane – uwaga, w niektórych z nich zamknąć można nawet dorosłego człowieka!

Miesiąc Rodziny to nie tylko rozrywka, ale i edukacja. Wszystkie mamy zachęcamy do udziału w warsztatach pt. "Moja rola jako matki" – autorefleksja nad najważniejsza rolą życia oraz "Rola matki w życiu dziecka" – miniwykład psychologiczny. Do dyspozycji uczestników będą ponadto: logopeda, psycholog i pedagog. Na Wyspie Słodowej stanie również namiot informacyjny, w którym porad z zakresu profilaktyki zdrowotnej, poradnictwa prawnego oraz pomocy socjalnej udzielać będą specjaliści.

O godz. 14.00 na Wyspę Słodową dotrze Marsz dla Rodzin, który po mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z Kościoła pw. św. Krzyża przy pl. Kościelnym we Wrocławiu.

Piknik rodzinny na Wyspie Słodowej otworzy wrocławski Miesiąc Rodziny, czyli kumulację wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na www.miesiacrodziny.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1060017914036582/

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny. Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.


Dzień Matki na Wyspie Słodowej. Rozpoczynamy wrocławski Miesiąc Rodziny
Kategoria: 
Tagi: