Diecezjalny Sztab Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 we Wrocławiu ogłasza nabór do wolontariatu krótkoterminowego podczas „Dni w Diecezjach” (20-25 lipca) poprzedzających spotkanie w Krakowie. Już 11 kwietnia na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl będzie dostępny formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja potrwa do 31 maja.

Do Wolontariatu Dni w Diecezjach pragniemy zaprosić łącznie 300 osób. Głównym celem ich działania będzie zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi młodych pielgrzymów goszczących w dniach 20-25 lipca we Wrocławiu. Na Wolontariuszy czekają różnorodne zadania z zakresu służby porządkowo-technicznej, logistycznej, informacyjnej. Zapewnią oni wsparcie przy organizowanych przez Sztab wydarzeniach centralnych, pomoc parafiom w organizacji pobytu grup z zagranicy oraz wsparcie w obsłudze medialnej lipcowych uroczystości.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto do 31 maja 2016r. ukończy 16 lat, wypełni formularz oraz pomyślnie przejdzie proces rekrutacji. Osoby niepełnoletnie mogą zostać Wolontariuszami za zgodą rodziców. Dla Wolontariuszy przygotowany zostanie cykl szkoleń, które przygotują ich do pełnienia swojej służby.

Wrocławski wolontariat Światowych Dni Młodzieży to niezwykła okazja zdobycia nowych umiejętności, osobistego rozwoju, nawiązania przyjaźni i praca w młodym zespole ludzi z chrześcijańskimi wartościami. To także okazja poznania młodych z całego świata ale przede wszystkim możliwość tworzenia niezwykłego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży będące dziełem św. Jana Pawła II.

Dni w Diecezjach to pierwsza część obchodów Światowych Dni Młodzieży podczas których, młodzież gości w parafiach na terenie całego kraju - gospodarza spotkania. Na Dni w Diecezji do Wrocławia przybędzie ok. 15 tys. młodych ludzi z ponad 30 krajów m.in. z Kanady, Argentyny, Korei Południowej, Francji, Włoch, Ukrainy czy Nowej Kaledonii. Program Dni w Diecezji Wrocławskiej zakłada szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych - szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Nie czekaj! Zostań wrocławskim Wolontariuszem ŚDM!


Obierz kurs na ŚDM! Zostań Wolontariuszem Dni w Diecezjach i przeżyj niezwykłą przygodę!
Kategoria: 
Tagi: