W tym roku mimo wakacji organizatorzy imprez SWAP Wrocław nie robią przerwy na odpoczynek. Lipcowa impreza odbyła się niespełna miesiąc temu w kulturalnym miejscu Wrocławia ToTu przy ul. Hubskiej, a już znane są daty kolejnych. Najbliższa okazja do zmiany zawartości garderoby już 22 sierpnia, w godz. 11.00-13.00, w legendarnej, wrocławskiej Barbarze, a wrześniowy SWAP Wrocław w otwartej niedawno restauracji Nadodrze. 

Bardzo wrocławski SWAP 

Cykl imprez wymiany ubrań SWAP Wrocław organizowany jest od lutego 2013 roku. Początkowo wymiany odbywały się w akademikach Politechniki Wrocławskiej, tzw. Tekach. Z czasem przeniosły się do lokali w centrum miasta. - "Chciałabym, żeby imprezy SWAP Wrocław wpisały się w harmonogram wydarzeń naszego miasta i były z nim kojarzone" - mówi organizatorka imprez SWAP Wrocław, wrocławska blogerka Dżoolka. - "Kolor logotypu nie bez powodu nawiązuje do Pomarańczowej Alternatywy, którą też zapoczątkowano właśnie we Wrocławiu. Najbliższa impreza SWAP Wrocław odbędzie się w legendarnej, wrocławskiej Barbarze, która po 20 latach została otwarta ponownie jako wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Dla cyklu imprez SWAP Wrocław to swoiste wyróżnienie" – dodaje.

SWAP Wrocław to nie tylko ubrania

Typowe imprezy SWAP polegają tylko na wymianie ubrań, ale SWAP Wrocław to coś więcej. Na tych imprezach dziewczyny nie tylko wymieniają się ubraniami. Jest to również ciekawa forma networkingu. Po opuszczeniu murów szkoły lub uczelni poznanie nowych osób nie jest proste. Stałe bywalczynie poza ciuchami wynoszą również znajomości. - "Podczas ostatniej imprezy, dzięki karteczkom z imionami dziewczyny przestały być bezimienne" - mówi organizatorka.
Ale to nadal nie wszystko. Podczas imprez SWAP Wrocław uczestniczki biorą udział w losowaniu nagród. Stałym ich sponsorem jest Babeczkowa Poczta Cookie with Love, która funduje swoje pyszne, czekoladowe wyroby lub kupony umożliwiające zamówienie ich dla bliskiej osoby z dostawą w dowolne miejsce w Polsce. Tym razem ponadto do wygrania będzie usługa fryzjerska ufundowana przez Żania Strzyże i zakupy z personal shopperką Dżoolką. Każda z uczestniczek dostanie również bon na bezpłatny przegląd dentystyczny w gabinecie DrDenty. 

Impreza ma swoje zasady

Wstęp na imprezy SWAP Wrocław jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Wiele uczestniczek odstrasza jednak fakt, że na imprezie tej obowiązuje zakaz sprzedaży ubrań. SWAP Wrocław ma być formą zabawy i spędzania wolnego czasu, a nie bazarem. Przyniesione ubrania powinny być czyste i w dobrym stanie, czyli takim, w którym ich właścicielki same byłyby skłonne jeszcze na siebie włożyć. Jest to sposób na wymianę tego, co się nam już znudziło, co jest za duże, bądź za małe lub co okazało się nietrafionym prezentem. 

Szczegółowy harmonogram wrocławskich imprez związanych z ubraniami znaleźć można na stronie swap.wroclaw.pl


W tym roku imprezy SWAP Wrocław ruszyły pełną parą i mimo wakacji nie robią przerw
Kategoria: 
Tagi: