Autor:
logo Wrocław Pamiętam, że

Miasto to nie tylko miejsce, w którym fukcjonujemy i po którym się poruszamy. To również suma wspomnień jego mieszkańców stałych i tymczasowych, a także gości, którzy są tu przez chwilę.

Literacki projekt księgarni Tajne Komplety zachęca do zebrania wszystkich tych ulotnych momentów z wrocławskiego życia. Autorzy pomysłu chcą stworzyć wielki pamiętnik będący zapisem zbiorowej pamięci osób, które w jakiś sposób czują się związane ze stolicą Dolnego Śląska. Ideę zaczerpnięto ze słynnego dzieła G. Pereca pt. Pamiętam, że..., inspirowowanego z kolei I remember J. Brainarda. Obie książki opierają się na konwencji spontanicznych zapisków.

Taka też ma być publikacja, do której cegiełkę może dorzucić każdy z nas. Wystarczy swoje wspomnienie ubrać w 2, 3 zdania rozpoczynając myśl stwierdzeniem "Pamiętam, że...". Chodzi raczej o swobodne skojarzenia i kadry z codzienności, niż o wyszukane frazy. Ważne, by fragment był osadzony we wrocławskiej rzeczywistości. Pomocne ku temu będą nazwy ulic, placów, parków, mostów i budowli.

Przy pomocy formularza zgłoszeniowego każdy może nadesłać nawet 3 propozycje zdań. Redaktorzy projektowi wyłonią najciekawsze pomysły, które znajdą się w wydawnictwie. Swoje 3 grosze można dorzucać do 15 listopada 2014.

Wrocław. Pamiętam, że... to wyjątkowa na skalę światową inicjatywa kulturalna, która jest realizowana w ramach Mikrograntów we współpracy z Biurem ESK 2016.


Wrocławianie pamiętają, że... - specjalny projekt literacki Tajnych Kompletów
Kategoria: 
Tagi: