Od 15 lat reprezentanci Wrocławia na ogólnopolskich rozgrywkach, swoimi sukcesami i zaangażowaniem promują unihokej jako przebojową i dynamiczną dyscyplinę, jedyni przedstawiciele wrocławskiego unihokeja na World Games 2017. Kto to taki? Drużyna AKS Politechnika Wrocławska po obiecującym sezonie awansowała do Ekstraligi Seniorów. Dziś chętnie nawiąże współpracę.

Marzysz o trenowaniu unihokeja z najlepszymi? Zgłoś się! Chętni, którzy mieli styczność z unihokejem i kwalifikują się do kategorii wiekowej 16 + mogą zgłaszać się mailowo na adres: krzysztof.zemankiewicz@pwr.wroc.pl lub karol.ankutowicz@gmail.com. Drużyna zachęca do współpracy także sponsorów - oferta widoczna jest w galerii poniżej.

Sekcja unihokeja na Politechnice Wrocławskiej działa od 1998 r. Od momentu jej utworzenia trenerem jest mgr Krzysztof Zemankiewicz, a skład opiera się na studentach Politechniki Wrocławskiej. Sekcja na przestrzeni lat wielokrotnie wystawiała drużynę do zawodów Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej oraz rozgrywek I Ligi i Ekstraligi seniorów prowadzonych przez Polski Związek Unihokeja. Jest to obecnie jedyna w Polsce drużyna unihokeja, której kadra ligowa opierana jest na studentach. W 2013 r. po trzyletniej przerwie drużyna powróciła do ogólnopolskich rozgrywek na poziomie I Ligi Seniorów. W sezonie 2013/2014 awansowała do Ekstraligi Seniorów.

Aktualnie drużyna jest w trakcie okresu przygotowawczego. 27 września rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie Salming Ekstraligi Seniorów - na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski - MUKS Zielonką. Wrocławianie będą mogli oglądać Ekstraligę dopiero 18 i 19 października, kiedy to AKS podejmie w hali przy ulicy Przesmyckiego 10 we Wrocławiu 5. drużynę zeszłego sezonu - Pioniera Tychy.

Obecnie unihokej uznawany jest za jedną z najszybciej rozwijających się gier zespołowych. Światowa federacja zrzesza już 60 krajów oraz ponad 300 tysięcy licencjonowanych zawodników. Szacuje się, że rekreacyjnie w unihokeja gra około 2 milionów ludzi na całym świcie. O statusie unihokeja świadczy fakt, że w 2011 został przyjęty przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski w poczet dyscyplin olimpijskich. Potencjał dyscypliny został także dostrzeżony przez Stowarzyszenie Sportów Nieolimpijskach - Komitet Wykonawczy International World Games Association (IWGA) postanowił przyjąć unihokej jako oficjalną dyscyplinę światowych Igrzysk World Games 2017 we Wrocławiu! Unihokej jest niezwykle emocjonującą i uniwersalną dyscypliną sportową - dowód znajdziecie w galerii video.

Więcej informacji o drużynie znaleźć można także tutaj.

źródło: materiały promocyjne


AKS Politechnika Wrocławska zaprasza do współpracy
Kategoria: 
Tagi: