Autor:
gitara, rekord, Wrocław

Thanks Jimi Festival i XII Gitarowy Rekord Guinnessa.

Tego wydarzenia już nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy mieszkaniec Wrocławia i każdy fan dobrej muzyki w Polsce, ba! na świecie, wie czym jest Gitarowy Rekord Guinnessa. To kultowa już impreza, która od 12 lat gromadzi na wrocławskim rynku miłośników gitarowego grania, od tych początkujacych, aż po tych najbardziej profesjonalnych, o światowej sławie. Leszek Cichoński rozpoczynając w 2003 r. od wspólnego grania z 588 osobami zapewne nie przypuszczał, że dekadę później na Thanks Jimi Festival gromadzić się będą tysiące ludzi i dziesiątki, jak nie setki, wybitnych muzyków gitarowych z całego świata. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu, oraz coraz bardziej międzynarodowego charakteru festiwalu, jest on jednym z czołowych wydarzeń Wrocławia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Od lat 1 maja wraz z Wrocławiem, poprzez internetową transmisję na żywo, grają zagraniczne miasta. W tym roku głównym partnerem jest Drezno, do którego pojedzie wrocławska reprezentacja gitarzystów. To jednak nie jedyne miasto, które zagra wraz z olbrzymią orkiestrą gitarową. Odbędą się także łączenia z Rynku z innymi ośrodkami, m.in. w Norwegii, Szwecji i Niemczech (Oberhausen), a nawet w australijskim Perth! Wszyscy oni pomogą pobić wrocławski rekord z 2012 r., kiedy to na Rynku utwór “Hey Joe” zagrało wspólnie 7273 gitarzystów!

W tym roku także nie zabraknie gwiazd światowego formatu, które nie tylko będą bić rekord wraz z uczestnikami, ale tradycyjnie wystąpią na wieczornych koncertach na Wyspie Słodowej. Będzie można zobaczyć i usłyszeć Erica Burdona z kultowej formacji The Animals; czołowy brytyjskie zespół hard rockowy Uriah Heep; wirtuoza gitary Steva Vai; brata Micka Jaggera - Chrisa oraz najszybszego gitarzystę świata Michaela Angelo Batio.

Ponownie spośród poczatkujących zespołów zostanie wybrany najlepszy, który zagra na scenie podczas rekordu. Odbędzie się także szereg zajeć dla dzieci i młodzież, czyli tak zwany Desant Gitarowy, podczas których mogą podszkolić swoje umiejętności przed wspólnym graniem 1-go maja.

Bielty na popołudniowe koncerty w cenie 65zł oraz 80zł w dniu koncertów. Dla osób biorących udział w biciu rekordu przewidziano jak zwykle atrakcyjne zniżki, które wyniosą w tym roku aż 60%.

Więcej informacji oraz program znajdziecie na stronie Thanks Jimi Festival.


Święto gitary we Wrocławiu!
Kategoria: 
Tagi: